15 lutego 2018

Katowice - centrum designu i dobrej architektury

Dziś zaczęły się w naszym Międzynarodowym Centrum Kongresowym już trzecie z kolei 4 Design Days połączone z Property Forum, HouseMarket Silesia 2018 i Forum Branży Meblowej.
To święto architektury, nieruchomości i wzornictwa, zakrojone na wielką skalę wydarzenie, na które w tym roku ma przyjechać aż 8000 uczestników! Prezentacje, prelekcje, pokazy, panelowe dyskusje, wręczanie nagród i mnóstwo kuluarowych rozmów ludzi zawodowo związanych z tytułowym rynkiem "design" & "property".
W pierwszym dniu usłyszeliśmy m.in. rozważania o społecznym wymiarze i zadaniach architektury, idealnym mieście przyszłości, perspektywach rozwoju ekonomicznego Śląska i rewitalizacji miejscowego krajobrazu, prognozach dla rynku tutejszych usług hotelowych czy inwestycjach developerskich w mieszkaniówce. Fani wnętrzarstwa mogli zapoznać się z nowinkami z zakresu meblarstwa, technik oświetleniowych oraz wyposażenia kuchni, miłośnicy architektury - posłuchać o warszawskich drapaczach chmur czy tendencjach w projektowaniu domów jednorodzinnych, nie zapomniano też o rynku komercyjnym - powierzchniach magazynowych i logistyce.
Możemy też zwiedzać wystawy wyróżnionych prac studentów architektury Politechniki Śląskiej, WST i WSiZ oraz retrospektywy renomowanych pracowni architektonicznych - Kuryłowicz&AssociatesHenning Larsen Architect czy Medusa Group.


W tym roku warto się wybrać - powierzchnie wystawiennicze zostały powiększone o... sąsiedni Spodek! Wśród wystawców są producenci i sprzedawcy luksusowych mebli, oświetlenia, osprzętu kuchennego i AGD, tkanin, kafli i wykładzin, podłóg drewnianych, stolarki drzwiowej. Wybór rolet, zasłon, okładzin ściennych i artykułów dekoracyjnych przyprawia o zawrót głowy, znajdziemy nawet profesjonalną domową saunę i genialną stację parową, idealną do prasowania opornych koszul i marynarek. Jedyny mankament to ceny, ale kto by tam liczył w taki wyjątkowy świąteczny dzień...


Amatorów rzeczy oryginalnych, ręcznie robionych i na bardziej przeciętną kieszeń 17-18.02 organizatorzy zapraszają na coś dla nich - kolejną edycję Silesia Bazaar - targów
niezależnego krajowego designu (swojsko zwanego "dizajnem").
Do zobaczenia jutro!Brak komentarzy: